KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16292104

nr 1629 2104

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad a tergo, 1965, "Natiere", 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 17 juni 2024
kl 20:49:13

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman